آموزش بورس

انواع بازار بورس در ایران

معرفي انواع بازار بورس در ايران

انواع بازار بورس در ایران

شناخته ترین نوع بورس در ایران بورس اوراق بهادار می باشد اما چنین نیست و شما باید برای وارد شدن به این تجارت باید از اطلاعات کافی درباره بورس و انواع آن داشته باشید که ما در دوره های آموزشی به آن ها به صورت کامل وگسترده پرداخته ایم.
بازار ها در بورس به دو حالت اولیه و ثانویه تقسیم بندی می شود، دانستن چگونگی عملکرد بازارهای اولیه و ثانویه برای درک چگونگی تجارت سهام ، اوراق بهادار و سایر معاملات اوراق بهادار مهم است. بدون آنها ، بازارهای سرمایه یابی بسیار سخت تر و سودآوری کمتری دارند. ما به شما کمک خواهیم کرد که نحوه عملکرد این بازارها و چگونگی ارتباط آنها با سرمایه گذاران فردی را درک کنید.

بازار اولیه یا ارز اولیه به بازاری گفته می شود که شرکتی که بخواهد برای اولین بار سهم خود را مورد معامله قرار دهد ارز اولیه گفته می شود.ما به شما پیشنهاد می کنیم تا همیشه از ارز اولیه خریداری کنید زیرا به دلیل عرضه و تقاضای بالا امکان سود شما بسیار بسیار بیشتر خواهد شد. در حقیقت ، “بازار اصلی” و “بازار ثانویه” دو اصطلاح متمایز هستند؛ بازار اصلی به بازاری که در آن اوراق بهادار ایجاد می شود ، اشاره دارد ، در حالی که بازار ثانویه بازاری است که در آن بین سرمایه گذاران معامله می شود.

شما می توانید با استفاده از آموزش های وبسایت رسولی بهترین دوره آموزشی بورس را تجربه کنید.

بازار ثانویه :مشخصه اصلی بازار ثانویه این است که سرمایه گذاران میان خود تجارت می کنند بازار ثانویه نیز خود از دو بخش بورس و فرا بورس تشکیل شده است بازار بورس دارای هیچ گونه زیر مجموعه ای نیست و همیشه تابلو اول می باشد.

بازار فرابوررس دارای دو زیرمجموعه به نام های بازار پایه و بازار دوم می باشد
بازار پایه : در این بازار سهم هایی قرار می گیرد که دارای ریسک بیشتر و بالاتری می باشد.

😍نظر و سوالات خود را در انتهای همین مطلب بنویسید در اولین فرصت به آنها پاسخ خواهیم داد😍

بیشتر یاد بگیرید  کارمزد خرید و فروش سهم در بورس

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.